Terugblik op 2016

Beste StopLoverboysNU vrienden,
Januari is alweer ten einde, maar wij vinden het nog niet te laat voor een terugblik op 2016. Het was weer een zeer bewogen jaar voor ons, en we nemen graag even de tijd om al onze relaties op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen.
In februari 2016 werd op BNN een documentaire uitgezonden over onze stichting en het level van Anita de Wit. De documentaire genaamd “Verloren Dochters” werd zeer goed ontvangen bij het publiek en werd in mei nogmaals herhaald. Het beeldmateriaal in de documentaire is gedurende bijna 10 jaar verzameld en laat een heel compleet beeld zien van onze missie, ons werk en Anita haar achtergrondverhaal. Met recht een werk waar we trots op zijn.
De documentaire was een initiatief van Roy Dames. Na al zo lang ons werk van dichtbij te hebben mogen zien heeft Roy dit jaar besloten om zich officieel aan te sluiten. Wij verwelkomen hem graag als nieuw bestuurslid! Roy zal zich met name gaan richten op de relatie met media en PR.
In 2016 hadden we natuurlijk ook weer Vlinders in onze opvang zitten. We kunnen met trots melden dat alle dames weer zijn uitgevlogen na ieder op hun eigen wijze hun trauma te verwerken. We houden vaak contact met de meiden die weer volledig terug zijn gekeerd naar de samenleving. Dat levert vaak mooie verhalen op. Zo zijn er vorig jaar een aantal gezonde baby’s ter wereld gezet. Alle moeders zijn dolgelukkig!
Onze opvang is dit jaar ook aan een aantal inspecties onderworpen. Vanuit GGD en Gemeente was er bezorgdheid over onze professionaliteit. Het klopt dat de stichting uit een passie is geboren, en ondanks alle professionalisatie van de afgelopen jaren waren er zeker nog wat puntjes van kritiek. Wij hebben een gedetailleerd rapport mogen ontvangen vol met adviezen waar we veel van kunnen leren. Wij zijn juist erg blij met deze opbouwende kritiek. Onze deuren staan altijd open!
En toen was het Vlinderhuis in het najaar van 2016 zomaar even leeg. Dit gaf ruimte voor nieuwe inzichten. Zo hebben wij besloten om de focus van onze stichting te verleggen naar voorlichtingen. Preventie is altijd al een belangrijk onderdeel van onze missie geweest. In 2017 hebben we ons voorgenomen onze voorlichtingen nog verder door te ontwikkelen. Wij zijn dan ook enorm blij met de steun vanuit Hogeschool Leiden die ons elk jaar weer voorziet van geweldig enthousiaste stagiaires. Door de verschillende stage onderzoeken verzekeren wij ons ervan dat de informatie tijdens voorlichtingen altijd accuraat en actueel is. Zo hebben wij ons bijvoorbeeld voorgenomen van de term “lovergirl” af te willen. Want ook deze dames zijn slachtoffer van de situatie waarin zij gedwongen worden om criminele activiteiten te ondernemen. Zij worden opgezet om de schuld voor hun loverboy op zich te nemen, waar wij dat onterecht vinden.
Om de voorlichtingen nog verder te professionaliseren zijn wij ook op zoek naar mensen die het leuk vinden om in hun eigen regio zelf voorlichtingen te verzorgen. Zowel in Nederland als in België. Uiteraard verzorgen wij een goede training. Interesse? Vul het formulier in op onze website!
Over vrijwilligers gesproken; Wij zijn erg trots op Xandra. Deze ex-Vlinder heeft haar traumaverwerking vorig jaar geheel afgesloten en zet zich nu in voor de stichting. Zij heeft zich ontwikkeld tot een kracht waar we volledig op kunnen bouwen!
Mensenhandel, “sextortion” en de gevaren van online media zijn de laatste maanden veel in het nieuws geweest. Wij zijn daar uiteraard erg blij mee. Echter schetsen deze media een beeld dat de mensenhandel afneemt. Wij zien dat helaas niet. Bij ons blijft het aantal meldingen hoog. Wij nemen wel een verschuiving weer van minderjarigen naar meerderjarige slachtoffers. Voor deze slachtoffers is het juridisch proces helaas veel ingewikkelder. Ook de opvang is veel minder ontwikkeld dan de opvang voor minderjarigen. StopLoverboysNU is er voor alle slachtoffers, ongeacht de leeftijd. Wij erkennen dat de problemen en uitbuiting verder gaan na de 18-jarige leeftijd. Ouders, vrienden en kennissen mogen bij ons altijd melding maken, ongeacht de leeftijd van het slachtoffer.  Wij zullen er ook in 2017 alles aan doen om ook deze cijfers terug te dringen.
Voor het aankomende jaar zijn we ook weer van plan om lotgenoten avonden te organiseren. Dit hebben wij in het verleden met veel succes gedaan. Hiervoor zijn wij op zoek naar geschikte lokaties door heel het land. Weet u een goede vergaderzaal, sportkantine of andere ruimte voor deze bijeenkomsten? Wij horen het graag!
Fijn dat we weer zijn bijgepraat! We willen deze mail graag afsluiten met het mooie nieuws dat Anita de “You Go Girl” award van 2016 in de wacht heeft gesleept! Deze award is een initiatief van mediaplatform VIDM.nl en sprekersbureau ZijSpreekt. Anita is er met recht erg trots op, want de andere kandidaten waren met recht ook power-vrouwen.
Contact houden met ons kan in 2017 op allerlei manieren. Snapchat (stoploverboysnu), InstagramTwitterFacebook of natuurlijk gewoon de website. Wij horen ook dit jaar weer graag van u!

Posted in Algemeen